This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Coraz więcej elektryków. Co dalej z silnikami spalinowymi?

Coraz więcej elektryków. Co dalej z silnikami spalinowymi?

Firmy motoryzacyjne przygotowują się do konwersji na napędy elektryczne. Producenci samochodów planują zainwestować w to ponad 90 miliardów dolarów w ciągu najbliższej dekady – informują analitycy z agencji informacyjnej Reuters. A jaka przyszłość czeka więc dominujące dziś w autach silniki spalinowe?

Elektryfikacja motoryzacji nadchodzi i nie można już tego zatrzymać – mówi Elmer Kades, dyrektor zarządzający w firmie konsultingowej AlixPartners. – W branży elektromobilności notowane są fantastyczne stopy wzrostu, sięgające od 50 do 60 procent na poziomie globalnym – dodaje.

Dziś pojazdy elektryczne stanowią zaledwie niewielką część rynku samochodowego, w którym dominują silniki spalinowe. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat do salonów będzie trafiało coraz więcej modeli samochodów elektrycznych. To i kilka innych czynników przekonało analityków, że jest to część poważnych zmian w branży. Polityka rządowa, szczególnie w Europie i Chinach, wspiera pojazdy elektryczne. Organy regulacyjne dostrzegają nie tylko skutki zmian klimatycznych, ale także rosnące znaczenie dążenia do poprawy jakości powietrza w miastach.

Od strony technologicznej, silniki elektryczne są od spalinowych prostsze w budowie, co ułatwia ich konserwację i oznacza, że powinny cechować się wyższą trwałością. Ładowanie akumulatorów jest tańsze niż tankowanie paliwa. Korzyść będzie jeszcze większa, gdy ceny paliw wzrosną, a w dłuższej perspektywie jest to nieuchronne. Co więcej, kierowcy oceniają auta elektryczne pozytywnie również pod kątem komfortu prowadzenia. – Są przyjemne, ciche i mają duży moment obrotowy, co oznacza natychmiastowe przyspieszenie – mówi Tom Murphy, redaktor naczelny Wards Auto. – Z drugiej strony, samochody napędzane silnikami spalinowymi są tańsze w zakupie niż pojazdy elektryczne. Szybsze jest także tankowanie, a stacje benzynowe są powszechne, podczas gdy infrastruktura stacji ładującej jest wciąż w powijakach – dodaje.

..."

________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://swiatoze.pl/coraz-wiecej-elektrykow-co-dalej-z-silnikami-spalinowymi/?fbclid=IwAR2vEP7Oj-udXXwRLZ83n4V90gQN_sjSFvuwIX2e6bz4ZjXrHW24chRfxEE