This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Badanie systemów solarnych z Politechniką Kijowską

Badanie systemów solarnych z Politechniką Kijowską

 

ec_logo          logo_pk  logo_pk1

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny ma kolejnego partnera naukowego z zagranicy. Wczoraj w Kijowie została podpisana umowa o współpracy z  Narodowym Technicznym Uniwersytetem Politechniką Kijowską.

Projekty badawcze związane z technologiami wykorzystującymi OZE, zwłaszcza systemami solarnymi – to podstawowy obszar współdziałania planowany przez nowych partnerów.

Euro-Centrum, które wraz z polskimi instytucjami B+R prowadzi już kilka przedsięwzięć badawczych w tym zakresie, teraz chce włączyć w te działania uczelnię kijowską.  Politechnika, największa wyższa szkoła techniczna na Ukrainie, specjalizuje się w energetyce i w ramach Instytutu Oszczędzania i Zarządzania Energią dysponuje specjalistycznym laboratorium ze sprzętem badawczym.  

 

solar EC

Fot. Grupa Euro-Centrum

Oprócz współpracy w obszarze badawczym, nowi partnerzy  będą  wymieniać się umiejętnościami w zakresie animowania współpracy środowiska naukowego z biznesem. Politechnika Kijowska od kilku lat zarządza Parkiem Naukowym (Science Park “Kyivska Politechnika”) i teraz tworząc klaster wykorzysta doświadczenia Euro-Centrum Klastra Technologii Energooszczędnych.

Współpraca z Kijowem będzie też szansą dla dotychczasowych partnerów biznesowych i naukowych Euro-Centrum. Raczkujący w obszarze OZE rynek ukraiński  przeżywa obecnie czas gwałtownego rozkwitu i stanowi potencjał dla prężnie działających już w Polsce producentów zielonej energii oraz naukowców komercjalizujących wyniki swoich badań.


Kontakt:
Dawid Szarański
Tel. 32 783 43 32
Kom. 607 643 556
d.szaranski@euro-centrum.com.pl