This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / 11-te „Choinki Nadziei” w Katowicach

11-te „Choinki Nadziei” w Katowicach

W poniedziałek 23 listopada o godz. 12.00 na Rynku przed Urzędem Miasta Katowice Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe startują z 11-tą ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei”. Pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.
Kiedy 2015-11-23 12:00 do
2015-11-24 15:00
Gdzie Katowice, Rynek
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Start akcji

Podczas akcji na Rynku Kwiatowym zostanie rozstawionych 7 naturalnych choinek do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z katowickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 5, najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe. Drzewka pozostaną w miejscu wydarzenia tego dnia do godz. 13.00 i każdy kto będzie miał chwilkę czasu będzie mógł pomóc nam w rozświetlaniu choinek.

Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z partnerem strategicznym Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005.

CHN_1   CHN_2

Choinki w całym kraju

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in.: Katowice, Warszawę, Opole, Kraków i Bielsko-Białą. Trasa promuje również kolejne działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

W tym roku już po raz jedenasty organizujemy w czasie przedświątecznym naszą „choinkową” akcję. Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – dodaje Wojciech Owczarz.

CHN_plakat